Menu
Sepet


Alçıpan Profili & Agraf

Alçıpan metal sistemleri, hem yeni hem de yenileme projelerinde iç mekan yapımında kullanılmaktadır. Profiller, bölme duvarların, tavanların ve duvar kaplamalarının yapımına izin verecek şekilde tasarlanmaktadır. Alçıpan profillerinin detaylı olarak kullanıldıkları alanlar;

  • Herhangi bir aralığın tavan ve duvar kaplamaları için yapılar
  • Geniş bir yükseklik aralığında hem basit hem de çoklu bölmeli yapılar
  • Kavisli duvarlar, tavanlar, bölmeler, merdivenler, çevre kenarı, değişken köşeler ve korunan kenarların oluşturulması için özel yapılar.


Bileşenlerin kombinasyonu, bir dizi farklı teknik gereksinimi karşılayabilecek geniş bir yelpazede çözümler elde etmenizi sağlar. Alçıpan, bu profilleri yüksek bir standart profilde üreterek, kullanım kolaylığı ve güvenli bir öncelik sağlamak için paketlemektedir.


Alçıpan Profilleri


Alçıpan, popülerliğini yüksek performansına ve kolay kurulumuna borçludur. Bu yapısı alçıpan levhalarının tutturulduğu profil sayesinde mümkündür. Alçıpan kullanarak herhangi bir fikri kolaylıkla uygulayabilirsiniz.


Metal elemanlarının çevresine doğru bir şekilde monte etmek yeterli olacaktır. Alçıpan için profil, bu malzemeyi duvarlar, bölmeler, tavanlar ve karmaşık yapılar ile akrşı karşıya kalırken kullanabilirsiniz.


Galvanizli çelikten imal edilmiştir. Bu nedenle agresif ortamlar ve yüksek nem, yapılardan korkmaz, alçıpan, operasyonel özellikleri, montaj kolaylığı nedeni ile mümkündür.


Birçok tasarım fikrini gerçeğe dönüştürmenizi sağlamaktadır. Duvarlara bakarken, orijinal tavan yapıları ve bölümler oluştururken alçıpan için bir profil kullanılmaktadır. Parçaların korozyona karşı güvenilir bir şekilde korunmasını sağlayan galvanizli çelikten imal edilmiştir.


Profil Çeşitleri


Metal çerçeve alçıpan montajı için kullanılmaktadır. Yatay ve dikey bileşenlerden oluşur. Çerçeve yöntemi, binaların onarımında uygulanır. Tavan ve duvarların eşitsizliğini gizlemesini, özel tasarımlar oluşturmanızı sağlamaktadır. Onlar için farklı profil türleri kullanılmaktadır.


Mantolama yüzeyinin düzlemini oluşturmak için bir kılavuz tipi gereklidir. Parçaların yapıldığı çelik ne kadar ince olursa, tasarım o kadar güvenilir olacaktır. Uygun kataloğu kullanarak gerekli boyutları seçmek de oldukça kolaydır.


Alçıpan profilleri, çerçevenin nihai oluşumu için Greklidir. Alçıpan ona bağlıdır. Bu profil yapının sağlamlığından ve güvenilirliğinden sorumludur. Farklı kalınlıklarda üretilmektedir.


Bir iç bölüm oluşturmak için, alçıpan için bir profil satın almak gerekir. Bu tip kaplama düzlemleri ürünlerinden daha büyük boyutlara sahiptir. Kemerli ürünler nedeni ile kavisli bir yüzey elde edilmektedir.


aynı raf ya da kılavuz parçalarıdır. Ancak özel kesikler ve delikler bulunur. İstenilen şekil kolaylıkla verilir. Metal elemanlar, dübeller ve kendinden kılavuzlu vidalar ile duvara tutturulur. Tavan sabitleme süspansiyonlar üzerinde gerçekleştirilmektedir.


Profil Seçimi

Satın almadan önce, yaprakların boyutunu ve kalınlığını, cilt katmanlarının sayısını dikkate almak gerekir. Malzemelerin ağırlıklarına bağlı olarak, raf profillerinin boyutu seçilmektedir. Duvarların yüksekliği ve tavanın genişliği ürünlerin uzunluğuna etki eder.


Küçük bir kalınlıkta alçıpan için bir profil satın aldığınızda, kurulum esnasında daha fazla bağlantı elemanına ihtiyacınız olacaktır. Bu ürünler duvar kaplaması için idealdir, tavan yapıları daha güçlü bir temele ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle satın alma işleminde metalin kalitesini ve kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız.

Bu kategoride ürün bulunamadı.