Menu
Sepet


Alçıpan Vidası & Askı Teli

Vidaların farklı tipleri ve boyutları bulunur ve çok farklı malzemeden yapılmış olabilirler. Seçim, vidalama yapmak istediğiniz malzemeye, ayrıca işin türüne ve iç mekanda mı yoksa dış mekanda mı olacağına bağlıdır.

Olası malzeme türleri galvanize çelik, kaplamalı ya da paslanmaz çelik, pirinç veya pirinç kaplama ile bakır ya da bakır kaplamalı malzemelerdir. Vida başı seçimi, kullanmanız gereken kuvvetin miktarına ve vidayı takmak için mevcut alana bağlıdır.

Alçıpan vidaları alçıpanın ahşap ve metal elemanlara sabitlenmesinde kullanılmaktadır. Yüzeylerde zedelenmeyi en aza indirmek için tasarlanmıştır. Sivri uçlu ve matkap uçlu alçıpan vidası olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır.

Karbon çeliğinden imal edilen alçıpan vidaları, paslanmaya karşı koruma açısından siyah fosfat ile kaplanmaktadır. 0,7 mm sac kalınlığına kadar olan metal elemanların üzerine alçıpanın sabitlenmesinde sivri uçlu alçıpan vidaları kullanılmaktadır.

0,7-2, 25 mm arası sac kalınlığına kadar olan metal elemanların üzerine alçıpanın sabitlenmesinde ise matkap uçlu alçıpan vidaları kullanılmaktadır.

Özellikleri

Alçıpan vidaları alçıpanın ahşap ve metal elemanlara sabitlenmesinde kullanılmaktadır. Yüzeylerde zedelenmeyi en aza indirmek için tasarlanmıştır. Genellikle alçıpan panellerde kullanılmaktadır.

Alçı panel vidaları, alçı panellerin ahşap destek yapılarına sabitlenmesi için uygundur. Bunların boru şeklinde başları ve kalın vida dişler bulunur. Bu vidalar hızlı ve sağlam sabitlemeye olanak vermektedir.

2 mm kalınlığa kadar önceden delme gerekli değildir. Alçı panel vidaları sertleştirilen ve koruyucu bir kaplamaya sahiptir. 25 ile 90 mm arası boylara ve çoğunlukla PH türü vida başı yuvalarına sahiptir.

Askı teli ise, asma tavanın yüzey taşıcıyı tavandan ne kadar alçak olacağını belirleyen ve asma tavan sistemlerinin tavana bağlayan askı elemanıdır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.