Sepet

Yalıtım malzemeleri bölümü altında yer alan genel bakım ürünleri kategorisinde, silikon mastikler, straforlar, ses yalıtım malzemeleri, çatı kaplamaları, poliüretan, sprey poliüretan köpük malzemeleri yer almaktadır.

Elastik yapıdaki bu silikon ürünler, neme karşı dayanıklı olduklarından pencere dışında, evin içinde su ile temas eden fayans boşluklarında rahatlıkla kullanılmaktadır. beyaz, siyah, kırmızı ya da şeffaf renkte bulabileceğiniz gibi akrilik ve likit silikon ürünlerini de bulmanız mümkündür. Silikon kartuş tabanca ve sosis tabancası ile uygulamak daha kolay olmaktadır.

Aynı zamanda çok amaçlı kullanımlara uygun, UV ışınlarına dayanıklı ve ekstra elastik silikonlarda genel bakım ürünleri kategorimizde bulunmaktadır. Isı ile nem yalıtımı yaparak yaşam alanlarınızı tekrar şekillendirmenizi sağlayacak, zorlu hava koşullarına karşı binalarınızı güçlendirecek silikon ve mastikler kullanım alanlarına göre değişmektedir.

Akrilik mastik ürünler boyanma özelliği ile tamir ve bakım işlerinde, dolgu malzemesi olarak tercih edilmektedir. Silikonlar ise esnekliği ve yapışkan özelliği ile izolasyon ile yapıştırma amacıyla kullanılmaktadır.

Silikon ve Mastik Fiyatları

Piyasada çoğu kullanım alanına uygun olacak şekilde üretilen silikonlar ilk olarak göze çarpmaktadır. Silikon maddesi izolasyon, yapıştırma ve dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır. Silikonların gramları ile boyutları kişinin tercihine göre farklılık göstermektedir. Bunun nedeni ise piyasada pek çok gramajda ve boyutta ürünün bulunmasıdır.

Silikon çeşitleri arasında belirli bölgelere uygulaması yapıldıktan sonra ve de ürünün kuruma işlemi gerçekleştikten sonra elastik olan yapısında göze çarpan herhangi bir bozulma ortaya çıkmayacaktır. Bununla beraber genel anlamda silikonlar anti-bakteriyel özelliğe sahiptir.

Uygulama işleminin ardından silikonlar ortalama olarak 4 ya da 8 saat içerisinde kurumaktadır. Malzemenin kullanımı adına silikon tabancasına gerek duyulmaktadır. Silikonlar, cam silikon, nötr silikon, ağaç silikonu gibi silikon çeşitlerine ayrılmaktadır.

Mastik Macun Nedir?

Mastik macunlar yapıştırma ve dolgu malzemeleri olarak kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu tür macunların kullanım amaçları ise yapıştırıcı görevi görerek sızdırmazlık sağlamasıdır.

Mastik maddesi tek bileşenli olduğundan yüksek derecede elastik bir yapıya sahip olan içerisinde poliüretan bileşenleri bulundurmakta olan bir maddedir ve bu yapıştırıcı maddenin temel niteliği ise sızdırmazlık ile genleşme sağlamasıdır.

Aynı zamanda kimyasal olarak sertleşen ve akmaz bir niteliğe sahiptir. Solventsiz olan ise çok esnek bir niteliğe sahiptir ve tüm sert yapıdaki hareketler karşısında dayanıklı bir ürün olan mastikler UV ışınlarına, çok uzun süre temas etmediği sürece organik ve inorganik alkalilere, asitlere, yakıtlara, yağlara, farklı kimyasal ürünlere dayanıklı olan sosis tarzı izolasyon ve derz dolguda kullanılan ürünler arasında yer almaktadır.

Silikon ve Mastik Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Kullanım amaçlarına göre farklılık gösterir.
 • Silikon izolasyon ve yapıştırma malzemesi iken, mastik dolgu ve yapıştırma ürünüdür.
 • Kullanım yerleri birkaç mekan dışında benzerlik göstermektedir.
 • Mastikler küçük çatlakların onarımında kullanılan ürünlerdir.
 • İki ürünün de birçok renk çeşidi bulunurken silikonun renk çeşitleri mastik renk çeşitlerine göre biraz daha fazladır.
 • Silikonun gramajı 50 gr, 70 gr, 310 ml iken, mastiklerin gramajları genel olarak 100 gr, 200 gr, 310 ml, 25 kg arasında değişmektedir.
 • Aralarında farklardan biri de boya tutup tutmaması konusudur. Silikonlar boyanmazken, mastikler boyanabilmektedir.
 • Her iki üründe anti-bakteriyeldir.
 • Silikon beş dakika gibi kısa bir sürede kirlenirken, mastikler 25 dakika gibi bir sürede kirlenmektedir.
 • İki üründe UV ışınlarına dayanıklı ürünlerdir.
 • Silikon kullanımında silikon tabancaları, mastik kullanımında mastik tabancasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Poliüretan Köpük Nedir?

Poliüretan köpük tek komponentli, havadaki nem ile kürleşen, kürleşirken de genleşen, aerosol formunda yarı sert bir montaj, derz dolgu ve izolasyon malzemesi olarak bilinmektedir. Esnek poliüretan köpükler başta kapı ve pencere montajında, her türlü boşluk doldurma uygulamalarında, ses ile ısı izolasyonunda, su geçirmeyen bariyerlerde ve yangına karşı izolasyon amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Poliüretan köpük uygulamasının ardından havadaki nem ile hızlı bir şekilde reaksiyona girer ve genleşir. Poliüretanın üstün yapıştırma özelliği sayesinde uygulandığı yüzeylere güçlü bir şekilde yapışmasını sağlamaktadır.

Poliüretan Köpük Kullanım Alanları Nelerdir?

Kapı ve pencere montajı, PU köpüklerin en etkin kullanım alanıdır. Elektrik tesisatının sıcak ve soğuk su borularının izolasyonunda, çatı kiremitlerinin yapıştırılmasında, sızdırmazlık amaçlı olarak teraslarda, endüstriyel çatı yalıtımında, binaların perde betonlarında, buzhaneler ve soğuk hava depolarında, yalıtım malzemelerinin yapıştırılmasında, kuru gıda depolarında boşluk doldurma ve izolasyon amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Poliüretan köpükler uygulama tipi ve amaçlarına göre iki bölüme ayrılmaktadır. Türkiye'de izolasyon köpüğü, sprey köpük, montaj köpüğü, tek komponentli köpük, poliüretan köpük, ısı yalıtımı köpüğü, boşluk doldurma köpüğü, genleşen köpük olarak anılan köpükler, dünya genelinde birçok farklı isimde anılmaktadır.

Köpük mastik, poliüretan silikon, poliüretan köpük, poliüretan köpük fiyatları, sıvı silikon, yalıtım köpüğü, sprey poliüretan köpük malzemelerinde ücretsiz kargo!!

Bakım Ürünleri

Jsv Süper Parlak Cila 300 Cc
% 20
..
75,60 TL 60,41 TLVergiler Hariç:55,93 TL