Menu
Sepet

Eviye

Yaşam Alanlarının Vazgeçilmezi Evyeler

Mutfaklarda, banyolarda, tuvaletlerde, kısacası yaşam alanlarımızda su ile temas ettiğimiz her yerde kesinlikle bir eviye mevcuttur. Son derece önemli fonksiyona sahip eviyeleri tercih ederken ayrıntılı araştırma yapılmalıdır. Kolay kırılan, leke kapmaya müsait, temizliği güç ve kullanışsız eviye modelleri tercihi yapmamalısınız.

 

Eviye Ne Demek?

Eviye taştan veya madenden üretim yapılmış, mutfağın musluğunun altına konulan bulaşık teknesine konulan isimdir. Eviyenin kullanım yapılmadığı hemen hemen hiçbir mutfak yoktur. Bunun yanında banyolarda ve tuvaletlerde de sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Maddi olanak ve kişisel beğeniye göre tercih edilecek eviye modelleri de farklılık gösterir. Evyeler, tezgah temizliğinde suyun belli bir alana gidişini yönlendirmekle beraber, mutfaktaki araç gereçlerinin kirlenmesi durumunda tek bir bölümde toplanmasını mümkün kılmaktadır. Mutfak evyeler, mutfak tezgahlarına değişik çeşitlerde ve farklı iç malzeme yapısı ile dekore edilmektedir.

 

Tasarım ve Materyaline Göre Evye Modelleri Nelerdir?

Mutfak modellerinin farklılık kazanmasıyla beraber evye modelleri de artış göstermiştir. Değişik materyalleri içerisinde barındıran evyeler farklı tasarımlarla mutfakla uyumlu bir atmosfer oluşturur.

 

Farklı tasarımı ile beğeni toplayan köşe eviyeleri bunlardan bir tanesidir. Banyo eviye çeşitleri, banyoda tercih yapacağınız su gidiş alanıdır. Eviye modellerini granit eviyeler ve çelik eviyeler olmak üzere iki materyale ayırmak mümkündür.

 

Eviye Montesinin Püf Noktaları

Kimi evye modelleri tezgahta açılmış olan boşluğa alt kısımdan monte edilmektedir. Bazı eviye çeşitleri ankastre biçiminde olmaktadır, yani tezgaha üst kısımdan monte edilebilir.

 

Yaşam alanlarının hijyeni için, eviyelerin temizliği düzenli şekilde yapılmalıdır. Temizlik için zehirli kimyasallar barındırmayan ve eviye bataryası, eviye süzgeci, eviye sifonu ve kaplamasına zarar vermeyecek deterjanlar tercih edilmelidir.  Eviye aksesuarları, eviye monte işleminden sonra yerleştirilerek bulunduğu alana estetik bir görsellik katacaktır.

 

Evye Modelleri Nasıl Temizlenir?

Eviye temizliği için ilk olarak doğru temizlik ürünlerinden ve yumuşak bir bezden faydalanmalısınız. Evye modelleri, değişik temizlik ürünlerine ihtiyacı da beraberinde getirir. Özellikle çelik eviyeler kesinlikle çizici ve delici malzemeler ile temizlenmemelidir. Çelik eviyeler nasıl parlatılır diye soracak olursanız? Sorunuza verilecek en doğru cevap limon, limon tuzu ve tuz olacaktır. Bu ürünler hem natürel hem de zararsızdır.

 

Evye modelleri, temizlikte deforme olmamaları açısından oldukça doğru bir biçimde yapılmalıdır. Peki, eviye lekeleri nasıl temizlenir? Evye lekelerini yok etmek için, evye modellerine uygun bir temizlik deterjanı ve yumuşak dokulu bir beze ihtiyacınız olabilir. Eviye, rahat temizlenebilen bir yapıda ise sadece su kullanarak da bu temizliği yapabilirsiniz.

 

 

İster mutfak ister banyonuz için olsun bütün eviye gereksinimleriniz için kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli. Tercihinizi yaptıktan sonra beğendiğiniz eviyeyi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Eviye bataryası fiyatları ve eviye fiyatları ürünün özelliklerine, kalitesine ve eviye markalarına göre farklılık göstermektedir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.