Ev dekorasyonu için doğru renklere karar vermek önemli faktörler arasında yer almaktadır. İstediğiniz tarzı yakalamaya çalışırken renk uyumlarını en doğru şekilde yapmak işinizi fazlası ile kolaylaştıracaktır. Bu anlamda uyumlu ve kontrast renkleri doğru bilmek, tarzınızın renklerini araştırmak ve hangi rengi hangisi ile kullanmanız gerektiğini bilmeniz sizin için ayrıcalık olabilir.

Özellikle yeni bir ev dekorasyonunda duvarlar en başta tasarlanmalı ve uygun şekilde renklerle kaplanmalıdır. Kaliteli boya kullanımının, ev dekorasyonunun gözdesi olan duvarlarınızı daha da ortaya çıkaracaktır. 2020 yılının en çok satan duvar boyalarının renklerini bilmek sizin modern görünümünüzü destekleyecektir.

Klasik Mavi Duvar Boyası Rengi

2020 yılının en tren duvar boyası renkleri arasında yer alan klasik mavi ile hissimizi azaltabilir ve güven duygumuzu evlerimizde de yansıtabiliriz. Bu renk aynı zamanda restoran, kafeterya, otel gibi kalabalık alanlarda da karşımıza sıklıkla çıkmaktadır. Klasik Mavi rengini hem iç cephe boyası hem de dış cephe boyası olarak tercih edebilirsiniz.

2020 yılında en çok satan duvar boyası çeşitleri, uzun yıllar boyunca ve hala da en popüler olarak karşımıza beyaz ve açık renkler olarak çıkmaktadır. Ancak değişen tasarım prensipleri sayesinde, farklı tarzlar yaratmak ve özgün evlere sahip olmak için duvarlarda aykırı renklerin kullanımı fazlası ile artmıştır. Bu konuda ise en çok tercih edilen kontrast renkler, kırmızı yeşil ve turuncu mavi olmuştur.

Oturma Odaları İçin Duvar Boyası Renkleri

Evlerde sıklıkla vakit geçirilen ve misafirlerin ağırlandığı alan oturma odalarıdır. Oturma odası dekorasyonu hem konforlu tasarlanmalı hem de estetik görünmelidir. Bu konuda renklerden destek alabilirsiniz.

Duvarlar bir odayı tamamlamada en etkin elemanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Duvar renkleriniz odanız ile birlikte sizi de yansıtacak ve ruh halinizi değiştirecektir. Oturma odası için aykırı renklerden ziyade daha uyumlu dingin ve nötr renkler sizin için daha uygun olurken biraz daha dinamik bir oda için sınırlarınızı zorlamanızı tavsiye ederiz.

Turuncu Renk Duvar Boyası

Her ne kadar turuncu cesur bir renk olarak bilinse de dengeli bir kullanım ile gayet dingin bir hava yaratmanıza yardımcı olabilir. Turuncu ile beraber kontrast bir uyum yakalamak isterseniz turuncu-mavi dengesini tavsiye ederiz. Oturma odanızın bir duvarını turuncu tercih ederek diğer duvarlarda fildişi, krem ya da beyaz gibi açık tonlarda kullanarak hareketli ve dengeli bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Fildişi Renk Duvar Boyası

Asil bir dekorasyon için fildişi duvar boyası kurtarıcınız olacaktır. Ahşap mobilyalar ile dengelendiğinde ise sıcak bir ortam yaratmanıza yardımcı olan bu rengi ev dekorasyonunda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Trend duvar renkleri ile dengeli ve modern bir görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Fildişi duvar boyası aynı zamanda minimal ev dekorasyonunda da karşımıza çıkan duvar renkleri arasındadır.

Kırmızı Renk Duvar Boyası

Kırmızı özellikle çocuklar için enerji verici bir renktir. Kırmızı renginin alt tonları sayesinde sıcak bir çocuk odası tasarlayabilirsiniz. Bu rengi kontrast olan yeşil ile beraber mobilya ve aksesuarlar ile de tercih edebilirsiniz. Ayrıca kırmızı ve mor da çocuklarınız için tamamlayıcı bir renk seçimi olabilir.

Mint Yeşili Duvar Boyası

En iyi mint yeşili duvar boyası, çocuk ruhunu yansıtan yumuşak ve soft bir renktir. Hem sade hem de rahatlatıcı bir etkisi olan bu renk ile çocuklarınız ya da kendiniz için sakin bir ortam yaratabilirsiniz. Mint yeşili duvarlar ayrıca tablo ve aksesuar asmak için de oldukça uygundur.

Yatak Odası İçin Nötr Duvar Boyası Renkleri

Yatak odaları için sıcak ve göz yormayan loş ışık sağlıklı uyku için oldukça önemlidir. Duvar renklerinin koyu ya da açık oluşu kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. ancak daha ferah bir ortam için yatak odalarında açık ve nötr renkte duvar boyası kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nötr bir palet yatak odalarınız için kurtarıcı olabilir. Örneğin, koyu kahverengi renk sayesinde sıcak ve rahat bir yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz. 2020 yılının en çok satan boya çeşitleri için Favorinial'ı ziyaret edebilir, tüm çeşit ve renkleri inceleyebilirsiniz.