Dekoratif bir tavan sistemi olan asma tavan, otellerde, iş yerlerinde, bürolarda, konferans salonlarında ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Farklı model ve desenlerde üretilerek monte edilen asma tavan çeşitleri nem oranı yüksek olan alanlarda kullanılmamalıdır. Eğer kullanılacaksa da kesinlikle mineral esaslı asma tavanlar kullanılmamalıdır.

Alanlarda ses yalıtımı sağlayan asma tavan ürünleri akustiği düzenleme özellikleri sayesinde ortamda bulunan sesin yankılanmasına engel olur. Yankıları azaltma özelliği büyük salonlarda sesin daha ne ve anlaşılır olmasını sağlamaktadır. Işığı çok iyi yansıttığından büyük salonlarda asma tavan ürünleri tercih edilmektedir.

Asma tavan ürünleri ile ofis ya da iş yerlerinizde ihtiyaç duyduğunuz ek odaları oluşturabilirsiniz. Asama tavan çeşitleri ile bulunduğunuz alana farklı şekiller verebilir vestiyerleriniz için alan açabilirsiniz.

Farklı desenlerde ve renklerde boyatacağınız asma tavanlar ile hoş dekorasyon fikirleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca asma tavanları duvar kağıdı ile kaplayarak modern yaşam alanları yaratabilirsiniz. Asma tavan çeşitlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Lamel Asma Tavan

Lamel asma tavan sistemleri derz profilleri, taşıyıcılar, lameller ve U profilden oluşmaktadır. Taşıyıcılar galvenizden üretilirken sistem elemanları alüminyumdan üretilmektedir. Dübel, çift yay askı ve tel yardımı ile tavana monte edilmektedir. lamel asam tavanlar büro, iş yerleri, spor salonları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Petek Asma Tavan

Petek görünümüne sahip olan petek asma tavan sistemi iç içe geçirilen alüminyum profillerden oluşur. Gözenekli yapısı sayesinde ışıklandırma kullanarak farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Mazgal biçiminde olan tasarımı sayesinde yapı içerisindeki duman ve kirli havayı kolaylıkla dışarı atar.

Alüminyum Asma Tavan

Oldukça geniş kullanım seçeneği sunan alüminyum asma tavan metal plakalardan oluşmuştur. Kullanışı ve dayanıklı sistemdir ve kolay montaj edilir. Hastaneler, iş yerleri, bürolar, mağazalar ve spor salonlarında kullanılmaktadır.

Karolam Asma Tavan

Ön kısmı vinil, arka kısmı alüminyum folyo ile kaplanan karolam asma tavan kolay montajı, temizlenmesi ve neme karşı dayanıklı olması ile dikkat çeker. Bu sistem, karolamdan, karolardan, taşyünü asma tavanlardan ve akustik alçıpanlardan oluşmuştur.

Taşyünü Asma Tavan

Bazal taşlarının ezilip toz haline getirilmesi ile geri dönüşüme sahip atık maddeler ve çeşitli kimyasal materyallerin birleşiminden oluşmuştur. Beyaz renk olmasına rağmen isteğe göre farklı renklerde de üretilmektedir. Boyanabilir özelliğe sahip olmasının yanı sıra hijyenik ve insan sağlığına uygun bir üründür.

Akustik Asma Tavan

Metal olan tavanların iskeleti üzerine monte edilir, 12,5 mm boyutundadır ve alçı ile döşenerek tavana sağlamlık katar. Montajı ise kısa sürede yapılmaktadır. oldukça şık ve estetik bir görünüme sahip olan akustik asma tavan aynı zamanda ses yankılanmasını da engellemektedir. Yangına ve suya karşı dayanıklı uzun ömürlü yapıdadır.

Metal Asma Tavan

Çoğunlukla hastane, okul ve kamu hizmetleri binalarında kullanılan metal asma tavan uygulanan alana ferahlık, görsellik, sağlamlık katar ve ortamın akustik konforunu sağlamaktadır.