Çocuklarınızın keyifle zaman geçirecekleri bir oda yaratmak artık zor değil. Yeni başlangıçlar yapmak adına çocuk odalarınızın duvarlarını yeni ve canlı renklerle renklendirmeniz yeterli olacaktır. Bilindiği gibi her çocuğun karakteri farklıdır ve bu nedenle de odalarında ihtiyaç duydukları renkler de farklı olacaktır.

Bazı duvar renkleri sakin ortamlar yaratırken bazıları enerjiyi yükselten etkilere yer verebilir. Çocuklarınızın kişiliklerinin ve zevklerinin odalarındaki renk seçimi konusunda belirleyici olması, onları kendi ortamlarında daha rahat ettirmek için doğru bir tercih olacaktır.

Renk Seçimini Çocuklarınızla Beraber Yapın

Evinize doğru ve uyumlu renk seçmenizin yanı sıra çocuklarınızın da zaman geçirmekten keyif alacakları bir ortam yaratmak önemlidir. Çocuklarınız ile iç cephe boyası rengi seçimini daha eğlenceli hale getirerek onların da hayal dünyalarındaki renkleri öğrenebilirsiniz.

Hem mobilyalarınıza hem de evin geri kalanına uygun olacağını düşündüğünüz renklerden bir palet oluşturarak, seçeceğiniz renk çipleri arasından çocuklarınız ile beraber duvarlarına en yakışacak rengi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Ayrıca çocuklarınızın odaklanmalarına yardımcı olan renkler de tercih ederek onların ders çalışırken dikkat dağınıklığı ve odaklanma problemleri yaşamalarının önüne geçebilirsiniz. Bunun için ilk olarak çalışma masasının olduğu duvar rengini değiştirebilir ve böylelikle çalışma alanını odanın geri kalanından ayrı tutabilirsiniz.

Bu duvarda ya da alanda canlı tonlar yerine daha sakin tonlar tercih ederek dikkat dağınıklıklarını azaltabilirsiniz. Derin ve koyu mavi tonlarımızdan pauls blue, statement blue, yeşil ve mavi arasında sağlanan denge ile sakin bir atmosfer oluşturan yeşiller ile çocukların zihnini boşaltarak odaklanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Çocuklara İlham Veren Renkler

Çocuklarınızın ilhama ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyorsanız, odalarında farklı renkleri bir arada kullanarak onlara yardımcı olabilirsiniz. Örneğin burada yalnız çalışma masasının olduğu duvarı kırmızı ile odanın geri kalanını ise gri ile boyayarak dengeli bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

Enerji veren renkleri tercih etmek isterseniz de sarı ve kırmızı tonlar çalışma alanlarındaki enerjiyi ve yaratıcılığı arttırmaları için yardımcı olacaktır. Çocuk odalarında çoğunlukla ahşap çalışma masaları ve mobilyalar tercihiniz ise, çalışma alanında daha fazla enerji için 2020 renk koleksiyonumuzdan kırmızı renk seçenekleri tam aradığınız renkler olabilir.