Evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan ve sıklıkla kullanılan alanlardan biri de banyolardır. Banyolarda kullanılan duş setleri de büyük bir özenle seçilmelidir. Duş setleri banyoların havasını değiştiren estetik yapıya sahip işlevsel bir ekipmandır. Bu setler ile daha konforlu ve keyifli bir duş imkanına kavuşabilirsiniz.

Duş setleri arasında yapacağınız tercih, duş alma keyfinizi etkileyeceğinden her bir ekipmanın birbiri ile uyumu ve performansı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Duş setleri içinde duş hortumu, duş başlığı, duş askısı ve duş direği yer alır. Ayrıca duş setleri suyun akış hızı, akma şekli gibi özelliklere sahip olduğundan duşta keyifli zaman geçirmenizi sağlar.

2020 yılında hem ihtiyaçlarınıza cevap verecek hem de banyonuza şıklık katacak duş seti alternatifleri bulunmaktadır. Peki duş seti tarz ve çeşitleri nelerdir, hangi duş seti banyolarınız için uygundur? Gelin bunlara hep birlikte bakalım.

Ankastre Duş Setleri

Ankastre duş setlerinde duş başlıkları duvara ya da tavana monte edilerek sabitlenmekte ve yalnız bazı modellerin başları hareket ettirilerek kullanılan setlerdir. Banyolara şıklık katan ve spiralli olmayan tasarımları ile ankastre duş başlıkları, ankastre banyo bataryaları ile kullanıldıklarında ekstra hoş bir görünüm sağlayarak banyonuza şıklık katıyor.

Sürgülü Duş Setleri

Bu tür setlerde duş başlığını istediğiniz yükseklikte ayarlayabilirsiniz. Kullanıcılara özgürlük sağlayan sürgülü duş setleri fazlası ile kullanışlı ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle çocukları olanlar için banyolarda rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Maşrafalı Duş Setleri

Bu tür setler ise günümüzde en çok tercih edilen ürünlerdir. Duş başlığını duvara asmak için aparat ve bir hortumdan oluşmaktadır. Bu duş seti isteğe bağlı olarak duvara sabit bir şekilde de kullanılmaktadır.

Duş Seti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Alacağınız herhangi bir üründe ilk olarak dayanıklılığa bakmalısınız. Duş sistemi için de aynı durum söz konusudur. Özellikle dikkat etmeniz gereken konuların başında duş başlığı setinin malzemesi yer almaktadır. Bunun dışında klasik tarzda olan duş setleri çabuk kireçlenebilir.

Banyolarınıza duş seti almadan önce banyonuzun ölçüsünü doğru bir şekilde almanız gerekir. Diğer bir duş ekipmanı olan el duşları spiralinin görünüm olarak farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle duşta geçirdiğiniz vakti göz önünde bulundurup kendiniz için en pratik olan duş sistemini seçmeniz gereklidir.

Paslanmaz çelik, krom, pirinç gibi malzemeler kullanılarak üretilen duş setleri arasında banyo dekorasyonunuza en uygun olan modelleri seçerek kendi zevkinizi ve tarzınızı kolaylıkla yansıtabilirsiniz.