Banyo yapmak için banyoların bir köşesinde kullanılan yüksekliği derin olmayan yapı malzemeleri arasında yer alan duş teknesi, çoğunlukla küçük banyolarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda evlerde yaşlı ya da çocuk varsa küvet yerine de tercih edilebilir. Akrilik, çelik, seramik ve kompozit malzemelerden üretilen duş tekneleri banyolarınızın dekorasyonuna uyum sağlayacak yapıdadır.

Banyolarınıza kaliteli ve estetik bir hava kazandırmanıza olanak tanıyan duş teknesi modelleri uzun ömürlü ve kaliteli yapıları sayesinde banyolarınız sorunsuz, duşlarınız kusursuz olacaktır. Banyonuzda aradığınız konforu duş teknesi çeşitlerini inceleyerek bulabilirsiniz.

En Çok Satan Duş Teknesi Modelleri

Oldukça bol çeşitlere sahip duş teknesi modelleri arasında kararsız kalmanız mümkün olacaktır. En çok satan duş teknesi modelleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de kullanılan malzemedir.

Kullanılan bu malzeme çeşitleri arasında çelik, seramik, akrilik ve kompozit yer almaktadır. Model seçimi yaparken bütçenizi, kaliteli montajı ve malzemesini dikkate almanız da sizin için çok faydalı olabilir.

En çok satan duş teknesi modelleri farklı duş başlıklarına ve banyo modellerine uygun duş tekneleri ile banyolarınızı en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Banyolarınızın en önemli parçalarından biri olan duş tekneleri ile mükemmel bir duş keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Duş Tekneleri Nasıl Sabitlenir?

En çok satan duş tekneleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir adım ise teknenin sabitlenmesidir. Bu adımda gider aparatları ile uyumlu takozların takılması dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir. Ardından talimatlara uygun olacak şekilde yalıtım contalarını duş teknesinin altında kalacak şekilde yerleştirmelisiniz.

Özellikle son dönemlerde oval duş tekneleri çok daha fazla tercih edilen ürünler arasında yerini almayı başarmıştır. Panelli ve oturmalı seçenekler ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Alandan tasarruf etmenizi sağlayan modeller 70 x 70, 80 x 80 ölçülerinden 80 x 120 ve 90 x 130 ölçülerine kadar birçok seçenekler bulunmaktadır.

Saf Akrilik Malzeme Kalitesi İle Üretilen Duş Teknesi

Saf akrilik malzeme kullanılarak üretilen duş tekneleri kırılmalara ve darbelere karşı fazlası ile dayanıklıdır. Bu özellikleri ile öne çıkan duş teknelerini seçerken sizlerde banyonuzun daha fazla kullanım alanına sahip olmasını duş teknesi seçimleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kare, dikdörtgen ve köşe olmak üzere üç şekilde oluşan duş teknelerinin ortak paylaştıkları en önemli özellik temizlenme metotlarıdır. Rutubet ya da kirden dolayı meydana gelen kararma ve sararmalar yapan duş teknelerini özel karışım ile temizleyebilirsiniz.