Ev dekorasyonunda eşyalar kadar duvar boyalarının da önemi oldukça fazladır. Evinize boya badana yaptıracağınız zaman aklınızdan birçok renk geçecektir. Fakat evinizi en güzel gösterecek ve sizi iyi hissettirecek renk arayışına girersiniz. Bazen klasiklerden vazgeçmek istemezsiniz bazen de uçuk fikirler doğru bir karar olabilir. Bu nedenle size modası asla geçmeyen boya badana renklerinden kısaca bahsedeceğiz.

Her Zaman Asaleti Simgelen Gri Renk

Gri tonları hiçbir zaman eskimediğinden duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Açık ve koyu duvar boyası renkleri sevenlerin aradığını bulacakları tonlara sahip olan gri ile sade bir çizgide şıklık yaratmak istiyorsanız harika bir seçenek olacaktır.

Bebek Mavisinin Ferahlatıcı Etkisi

İnsan psikolojisi üzerinde fazlası ile etkisi olduğu düşünülen mavi herkes tarafından tercih edilmektedir. Ferah, rahat ve yumuşak bir ev ortamı yaratmak istiyorsanız bebek mavisi duvar boyası ile evlerinizi tekrar yenileyebilirsiniz. Özellikle yatak odalarınız ile çocuk odalarınız için harika tercih olabilir. Bebek mavisi duvar boyası dinlenmiş bir şekilde uyanabileceğiniz dingin renkler arasında yer almaktadır.

Modası Geçmeyen Buz Beyazı

Yeşil ile beyaz arasında bir tona sahip olan buz beyazı, evinizi ferahlatırken renklendirmeyi de başaracaktır. Fazlası ile tercih edilen bu renk boya badana renkleri arasında hem sade hem de şık bir ton arayanların buz beyazını seçmelerini tavsiye ederiz. Üstelik yeşilin koyu tonları ile konsept yaratarak daha farklı bir hava da oluşturabilirsiniz.

Çok Tatlı Bir Renk Olan Pastel Pembe

Şeker gibi iç açan duvar boyası renkleri arasında yer alan pastel pembe, doğal ve sevimli bir ambiyans yakalamak için faydalanacağınız bir renk tonudur. Çoğunlukla yatak odası, oturma odası ve çocuk odalarında tercih edilen bir renktir.

İddialı Renklerin Klasiği Gül Rengi

Koyu ve iddialı renk istiyorum diyen herkesin tercih edeceği gül rengi her ortama kolay uyum sağlayan bir renktir. Fakat ışık almayan odalarda tavsiye edilmemektedir. Bunun nedeni ise karanlık bir etki yaratmasıdır. Ancak aydınlık odalarda fazlası ile iddialı bir hava yaratacağından harika bir seçim olabilir.

Klasiklerin Gözdesi Kumtaşı Rengi

Genellikle detayları sevmeyen ve temiz bir renk olsun diyenlerin tercih edeceği kumtaşı rengi göz yormayan, evleri aydınlık gösteren, bütün mobilya renkleri ile uyum sağlayan bir renk olduğundan basit ama can alıcı bir seçim olabilir.

Klasik boya badana renkleri ile evlerinizi yenilemek istiyorsanız Favorinial’ın renk kartelasına göz atabilirsiniz.