Banyodaki en önemli detaylardan biri olan klozetler, işlevsel özellikleri ile de banyoların vazgeçilmez parçalarından biridir. Banyo aksesuarları arasında hijyen bakımından önemli olan rezervuar iç takımı, kaliteli markaların farklı özelliklere sahip olan rezervuar modellerini blogumuzu okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

İki ayrı parçadan oluşan klozet iç takımı alınacağı zaman öncelikle sağlamlığına bakmak gereklidir. Estetik duruşuna dikkat etmeli, ekonomik ve kullanımı kolay olmasına önem verilmesi gerekir.

Tuvalet rezervuarları arasında en uygun rezervuarlar genellikle asma rezervuar çeşitleri olmaktadır. İyi ayrı paradan oluşan klozet iç takımı çeşitlerinden ilki klozet su deposu içerisinde yer alan suyun boşaltılmasını sağlayan parça olurken diğeri de dolmakta olan suyun durdurulmasını sağlayan parça olarak bilinmektedir.

Rezervuar Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılır?

Rezervuar aksesuarlarını seçerken kaliteli modellere yönelmeniz gerekir. Bu parçaların arıza yapmadan uzun süreli kullanılmasını sağlamaktadır. Rezervuar seçimi yaparken su haznesinin sahip olduğu hacme uygun özellikte ola n modeli seçimi önemlidir. Metal, plastik ya da paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilen iç takım aksesuarlarını geniş bir yelpazede bulabilirsiniz.

Doldurma mekanizması ve boşaltma mekanizmasından oluşan rezervuar iç takımı değişiminden önce rahat bir şekilde çalışmak için rezervuar kapağı tamamen yerinden çıkartılmalıdır. Klozetin yan kısmında yer alan musluklar tamamen kapatıldıktan sonra muslukların bağlı olduğu fren boru bağlantısı sökülür.

Rezervuarın alt kısmında yer alan vida gevşetildikten sonra rezervuar tamamen kolay bir şekilde çıkartılabilir. Rezervuar takımı yerinden çıkartıldıktan sonra boşaltma kısmının altında bulunan büyük vida sökülerek boşaltma mekanizması yerinden çıkartılır.

Rezervuar Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Farklı klozet modelleri ile uyumlu olan rezervuar türleri kullanışlı model seçecekleri ile uyum sağlayan rezervuar türleri kullanışlı model seçenekleri ile banyolarda geniş alanlar yaratmanıza olanak tanıyacaktır.

Rezervuar seçiminde modelin TSE belgesinin olmasına dikkat etmek gerekir. Özgün tasarımlara sahip modelleri ile banyonuza modern hava katan rezervuarlar, şık ve minimal görünümleri ile banyolarda sadeliği ön plana çıkartacaktır.

Kullananların rahatlıklarını ön planda tutan rezervuar çeşitleri ile klozet temizliği daha kolay yapılmaktadır. Avrupa standartlarına uygun üretilen rezervuarlar, en uzun ömürlü modeller arasında yer alır ve sağlamlıkları ile ön plana çıkmaktadır.

Rezervuar çeşitleri çoğunlukla fazla su harcadıklarından iç tasarruf yapılmasına imkan tanıyan modelleri tercih edilmelidir. kaliteli rezervuar tercih ederek su kaçağı gibi sorunları engelleyerek, uzun süreli kullanım imkanı bulabilirsiniz.