Menu
Sepet

Dezenfektan

Mikropları yok etmek için kullanılan dezenfektan, steril hijyen şartlarının sürdürülmesinde son derece büyük rol oynar. Sağlık kurumlarında yahut evde kullanım için idealdir. Dezenfektanların birbirinden farklı çeşitleri yer almaktadır. Farklı alternatifler arasından ihtiyacınıza uygun olan dezenfektan çeşidini güvenle satın alabilirsiniz.

 

El Dezenfektan Çeşitleri

 

Halojen bazlı, alkol bazlı, perasetik asit bazlı, yüksek alkali ve asitler olmak üzere birçok özellikte dezenfektan çeşidi bulunmaktadır. El temizliğinde genel olarak alkol bazlı dezenfektan çeşitleri tercih edilmektedir. Formülünde barındırdığı güçlü etkiler sayesinde cildi en iyi biçimde temizleyen el dezenfektanlarını uzun zaman boyunca kullanabilirsiniz.

 

Çabuk etki etme özelliğine sahip el dezenfektanları, cerrahi müdahaleler öncesinde de kullanım için en doğru tercihtir. Tamamen ten dostu olduğundan el dezenfektanlarını gün boyunca kullanmanızda herhangi bir problem yoktur. Boyasız, kokusuz ve alerji yapmayan el dezenfektanları bireyler için fazlasıyla ideal bir alternatiftir. Dezenfektanların aktif maddeleri büyük oranda doğada parçalanma özelliği taşımaktadır. Dezenfektan çeşitleri hem cilt hem de doğa dostudur.

 

Dezenfektanların mikro organizmalara tesir etme dereceleri birbirinden farklılık göstermektedir. Gereksiniminize göre yüksek, orta yahut düşük oranda dezenfeksiyon etkisi taşıyan ürünleri satın alabilirsiniz. Hastalığa neden olan mikroorganizmalara karşı oldukça etkisi olan el dezenfektanları, tene hasar vermeyecek formatta üretilmiştir. Bütün mikroorganizmaları imha etmek isterseniz maksimum düzeyde olanları tercih edebilirsiniz. Daha güçlü etki için parfüm ve boya barındırmayan dezenfektanlara yönelebilirsiniz.

 

Dezenfektan Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

 

Dezenfektan ürünlerinin ten üstünde çok sayıda faydalı etkisi bulunmaktadır. El dezenfektan ürünleri içerisinde yağlandırıcı maddeler barındırabilir. Bunun neticesinde ciltte kuruma veya tahriş meydana gelme olasılığını minimuma indirir. Dermatolojik bakımdan çeşitli testlerden geçen el dezenfektan ürünlerini güvenle kullanılabilirsiniz.

 

Bakteri, mantar ve virüs oluşumunu engellemesi yönünden de fazlasıyla ilgi görmektedir. El dezenfektanı tercihi yaparken alçak yoğunlukta ve maksimum etkili olan ürünleri satın almanız daha faydalı olacaktır. Tahriş yapıcı etkisi olmayan el dezenfektanları tüketicilerin favorisidir. Kullanım sonrasında su ve kurutmaya gerek kalmadığı için uygulaması da oldukça rahattır.

 

Kendinizi ve sevdiklerinizi farklı hastalıklardan muhafaza edebilmek için hijyenik özelliklere haiz olan el dezenfektan çeşitlerini kesinlikle kullanmalısınız. El dezenfektan ürünlerinin genel anlamda en önemli faydası, cilt üstünde uzun süre boyunca farklı bakterilere karşı güçlü etki sunmasıdır. Bakterileri yok etmesinin yanında nemlendirici içeriği sayesinde cilt sorunlarını da gidermektedir. Farklı özelliklerde üretim yapılan el dezenfektanlarını hem kişisel hem de hasta ve çocuk bakımında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Dezenfektan Fiyatları

 

Dezenfektanların ebatı ve özellikleri doğrultusunda farklılık gösteren el dezenfektan fiyatları ekonomik düzeydedir. Günlük kullanıma uyacak şekilde üretilen el dezenfektanları, antibakteriyel özellikleriyle büyük ilgi toplamaktadırlar. Çok rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

Toksik etkisi canlı dokular üstünde az, mikroorganizmalar üstünde oldukça yüksektir. Zararlı bakteri ve mikropların imha edilmesinde büyük bir rahatlık sağlar. İlaç ve kozmetik sektöründe, laboratuvarlarda, hastanelerde ve hemodiyaliz ünitelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Elleri yaşam alanlarındaki mikroplardan arındırmak için de kullanabilirsiniz.

 

Değişik markalarda üretim yapılan el dezenfektanlarının fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Kimi markalar fiyat olarak pahalı alternatifler sunarken kimi markalar da uygun seçeneklerle bireylerin bütçelerine hitap eder.

 

El hijyeni için talep gören el dezenfektan ürünleri pratik kullanımlarıyla ilgi çekmektedir. Kısa zamanda hızlı etki göstermesi sebebiyle hemen herkesin favorisidir. İçeriklerinde alkol ve cilt koruyucu maddeler barındırabilirler. Gereksinime göre küçük veya büyük ebatlı el dezenfektan ürünleri satın alabilirsiniz. Boya içermeyen dezenfektanları güvenle kullanabilirsiniz. El dezenfektan çeşitleri kullanarak uzun süreli hijyen sağlayabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.