Menu
Sepet


Duşakabin

Duşakabin

Duşakabin

Duşakabinler, küçük banyolara dahi rahat kurulabilen, büyük metrekareye ihtiyaç duymayan ürünlerdir. Ayrıca küvet veya jakuziye göre daha rahat temizlenmesi avantajı ile konforu ve hijyeni birlikte sunmaktadır. Duşakabinler, banyo zeminine su geçmesine engel olan ve içerideki sıcağı muhafaza ederek keyifli banyo yapmamızı sağlayan, fazlasıyla kullanışlı ürünlerdir.

 

Gelişen teknoloji ile banyo yaparken müzik dinlemenize yahut değişik su ayarları ile duş zevkinizi artırmanıza imkan sağlayan üst modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra daha yalın ve işlev odaklı tasarımlar bulunduran çok yaygın yelpazede duşakabin çeşitleri yer almaktadır. Küvet ve jakuzi gibi büyük alanlara ihtiyaç duymaması, suyu alanına hapsederek banyoda ıslak zemin problemi oluşturmamasıyla fazla tercih edilmektedir. Duşakabinler, rahat temizlenmeleri nedeni ile pratik ve hijyenik bir alternatif oluşturmaktadır.

 

Duşakabin Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Duşakabinler, değişik boy ve çeşitlerde olduğu gibi kullanılan materyal ve teknolojik donanımlarıyla da yaygın yelpazede alternatif sunmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken husus ilk öncelikle duşakabinin üretiminde kullanılan materyalin kalitesinin banyonuzu rutubetten, buhardan ve sudan koruyacak biçimde olmasıdır.

 

Duşkabinleri uzun zaman kullanıldığında camında ve iç alanlarında lekeler ve birikintiler oluşur. Genellikle cam ve plastik bağlantı yerlerinde küflenmeler, neme bağlı olarak bakteri oluşumu çıkabilir. Bu sonuca yeterince temizlenmeyen sabun ve şampuan artıkları neden olmaktadır. Artıklardan meydana gelen kireç ve su lekeleri, duşakabininizin mat ve kirli görünmesine neden olur.

 

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliğinde iyi sonuç elde etmek için kireç sökücüler, banyo yüzeyleri için özel olarak imal edilmiş krem ve sıvı deterjanlar kullanabilirsiniz. Dezenfektan ürününü bir fırça ya da sünger yardımı ile özellikle duşakabin camı, duşakabin kapısı ve plastik girintilere uygulayın. Küflenmeler genel olarak bu kısımlarda oluşur. Fırça yahut süngerin ulaşamayacağı kısımlar için ince uçlu bir fırça veya diş fırçası kullanabilirsiniz.

 

Kimyasal ürün kullanmak istemeyenler saf sirke ve karbonat karşımı uygulayabilirler. Bu karışımı özellikle cam bölümlere sürerek 10-15 dakika kadar bekletmek gerekir. Daha sonra su ve sünger yardımı ile birikinti kalmayacak biçimde iyice temizlenerek durulanmalıdır.

 

Bütün bunlara ilave olarak, araçlarda kullanılan yağmur kaydırıcı spreyler duşakabin camı temizliğinde son derece etkilidir. Temizleyip, tamamen kuruladığınız camın yüzeyine spreyi sıkın ve ardından bir mikrofiber bez veya kağıt havlu ile iyice silin.

 

Rutin, temizlenmeyen banyolarda kirlerin çözünmesi daha da zorlaşır. Her duş sonrası çekpas ile kurutma yaparsanız banyonuzun kirlenme süresini uzatmış olursunuz. Banyodan çıkarken duşakabin camı açık kalmalıdır ki su lekeleri kurusun.

 

En İyi Duşakabin Modelleri Nelerdir?

 Bir banyonun bütün görünümünü değiştirecek kadar estetik duran duşakabin modelleri bulunmaktadır. Duşakabin çeşitleri oval, dikdörtgen, kare ve asimetrik modeller olarak farklılaşmaktadır. Yuvarlak ve oval çeşitleri, banyo ortasına konumlandırırsanız kullanım alanınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Kare ve dikdörtgen çeşitlerin değişik desen ve renkleri bulunmaktadır. Bu çeşitler, hemen her banyoya uygun olması nedeni ile en fazla tercih edilen çeşitlerdir. Kare duşakabinlerin kulplu ve sürgülü, kayar kapılı ve iki duvar arası gibi alternatifleri banyonuzun konumuna göre hesaplanarak monte edilmektedir. Banyo keyfine ve hijyenine önem verenler duşakabin satın alabilirler.

 

Duşakabinlerde genel olarak buzlu, çizgili, füme, desenli yahut şeffaf camlar tercih edilmektedir. Mika ve tamperlenmiş duşakabin camları satın alırsanız duşakabininizi uzan zaman güvenle ve sağlıkla kullanabilirsiniz.

 

Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınmalıdır?

Duşakabin ölçüsü almak düşünüldüğü kadar basit bir iş değildir. Büyük banyolarda dahi ürünün monte edilmesini engelleyecek etkenler çıkabilir. Mesela vasistas açılımlı pencereler, kiriş, kolon ve radyatör peteği gibi etkenler ölçü alınırken göz önünde bulundurulmalıdır. Ölçü alırken banyo içinde yer alan eşyaların yanında menfez, su boruları, süzgeç ve giderlerin yerlerine dikkat etmek gerekir.

 

Duşakabin Fiyatları

Banyonuz için satın alacağınız Duşakabin setinin görsel bakımdan dekorasyon zevkinize uyum sağlaması kadar, kullanışlı olması da çok önemlidir. Banyonuzun dekorunu tamamlarken, yalnızca güzel görünenleri değil, işlevlerini yerine getirecek dayanıklı modelleri satın almalısınız. Çünkü, uzun yıllar keyifle kullanacağınız duşakabinlere sahip olmanın en önemli adımı budur. Bunların yanı sıra duşakabin fiyatları da tercih yaparken dikkat etmeniz gereken konular arasında gelmektedir. Duşakabinlerle ilgili her gereksiniminize cevap sunacak ürün alternatiflerine tek tıkla ulaşabilirsiniz. Bütçe dostu duşakabin satın almak için kategorimizi inceleyebilirsiniz.


Duşakabin modelleri ve fiyatları birbirinden farklı seçeneklerle Favorini Al da. İhtiyaç duyduğunuz Duşakabin ölçüleri ile dekoratif duşakabin modellerinden sipariş verebilirsiniz. Duşakabin Tekneli ya da teknesiz duşakabin modelleri, en ucuz duşakabin fiyatları ile beğeninize sunulmuştur. Yerden duşakabin modelleri ve Duşakabin teknesi modellerini ve özelliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Banyolarda ihtiyaç duyulan duşakabin modelleri her bütçeye uygun en ucuz duşakabin fiyatları ile satışa sunulmuştur.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.