Menu
Sepet


Menfezler

Menfezler

Menfez

Ortamdaki havayı ve suyu talebe bağlı olarak dışarı veya içeri yönlendiren menfezler pek çok kullanım alanında yarar sağlamaktadır. Yaşam alanlarında özellikle mutfakta yahut mutfak ile birleştirilmiş balkonlarda kolaylıkla kullanılabilen menfezler mühendislik zekası ile tasarlanmış fazlasıyla işlevsel ürünlerdir.

 

Menfez Nedir?

Menfezler kullanıldıkları ortamdaki havayı içeriden dışarıya yahut dışarıdan içeriye geçişini sağlayan portatif ürünlerdir. Ebatları ise ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. Menfezlerin pek çok alanda kullanıldığı için çeşitleri de çok fazladır. Açılır kapanır veya kullanım amacına göre devamlı açık biçimde olabilmektedirler. Menfez nedir, menfez ne demektir ve menfez siparişleriniz için bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Menfezler Ne İşe Yararlar?

Menfezlerin en önemli amacı kullanıldıkları ortamlardaki hava ve su geçişlerini sağlamaktır. Açılıp kapanabilen özellikteki menfezler, mekana yabancı maddelerin girişine önler ve kanatları ile ortama gerekli hava miktarlarını belirlemektedirler.

 

Menfez Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle satın alacağınız menfezin kullanacağınız mekana uygun olmalıdır. Kullanılacak alanın yapısı kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Lazım olan hava ve su geçişlerini sağlayabilecek, uzun yıllar dayanabilme kapasitesine sahip ve deforme olmayan menfezler ilk tercihiniz olmalıdır.

 

Menfez Çeşitleri Nelerdir?

Plastik menfezler, en fazla tercih edilen menfez çeşididir. Evinizde, ofisinizde ve iş yerlerinizdeki mutfak ve banyo kısımlarında kolaylıkla kullanılmaktadır. Menfez ölçüleri, cam ve pencerelere ölçülerine göre uyumlu olmalıdır. Plastik menfez çeşitlerinin yanı sıra ahşap modeller de yer almaktadır.

 

Menfez fanı, genel olarak banyolarda kullanılmaktadır. Ortama bağlı olarak havayı temizler, serinletir ve ferahlık sunar. Elektrik gücü ve pervane desteği ile çalışır, sıcak ve soğuk havayı savurur. Mutfakta kullanılan menfez fanı emici bir özellik taşımaktadır. Ortamdaki pis havayı içine çekerek emer. Buna en uygun örnek ise mutfakta yemek pişirirken kullandığınız aspiratörler veya vantilatörlerdir.

 

Kutu menfezler, çok daha büyük alanlar için kullanıma uygundur. Karayolları, belediyeler, mühendislik ve mimarlık sektörleri, yağmur suyu giderleri ve tarım alanları gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Dikdörtgen yahut kare kesitli modelleri bulunmaktadır. Günümüzde alt yapı uygulamaları açısından fazlasıyla önemli bir rol üstlenmektedirler.

 

Motorlu menfezler, fanlı menfezlerden değişik olarak daha hızlı hava geçişi sağlamak gayesi ile klasik menfezin ebatı ve ölçüsüne göre üzerinde veya yanında fan motorları yerleştirilir. Son derece nitelikli ve oldukça faydalı bir işlev görmektedirler. Banyolarda elektrik anahtarınıza bastığınız esnada bu fan motoru devreye girer, alanı çok hızlı bir biçimde ferahlatır.

 

Dekoratif menfezler, aynen plastik menfezler gibi kullanım yerleri oldukça yaygındır. Oval delikler ve kara delikler gibi dekoratif çeşitleri yer almaktadır. Kapıların altında, kalorifer panellerin üzerinde ya da şömine gibi ısıtıcıların üzerinde yer alarak hem sıcaklık geçişini yönlendirir hem de hava geçişini sağlarlar.

 

Menfez kapağı ve borusu, menfezlerin çalışma performansının en önemli parçaları arasındadır. Hava miktarını ayarlar, havanın içeriden dışarıya veya dışarıdan içeriye geçişini sağlar ve pis havayı bertaraf eder. Bu sebepler menfez boruları ve menfez kapağı, menfez imalatının olmazsa olmaz parçası olarak görülmektedir.

 

Menfez cam havalandırma, yalnızca cam ve pencerelerin üst bölümüne monte edilir. Hava geçişini sağlar ve ayrıca havanın miktarını düzenler.

 

Menfez Çeşitleri ve Fiyatları

Menfez fiyatları, kategorimizde en uygun fiyat aralıklarda bulunmaktadır. Maksimum kaliteye sahip menfez çeşitlerini en ucuz fiyatlarla kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Cam menfezi olarak sıklıkla talep edilen Menfez çeşitleri en uygun Menfez fiyatları ile Favorini Al da. Birbirinden farklı Menfez ölçüleri ile satışa sunmuş olduğumuz ürünler kolaylıkla monte edilebilen ürünlerdir. Havalandırma Menfez çeşitleri ve menfez kapağı modelleri ile fiyatlarını kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.