Menu
Sepet


Murç

Kırıcı en geniş anlamı ile kırma işlemini gerçekleştiren makine ya da makine parçalarına verilen isimdir. İnşaat, sanayi gibi kullanım alanları bulunmaktadır. Delici ise bir ürün veya sert bir yüzeyi delmek için kullanılan makine ve ekipmanlara denmektedir.

 

Genel olarak inşaat ve fabrika ya da sanayi alanında kullanılan bir cihazdır. Kırıcılar, deliciler için kesli murçlar kapsamına alınan bu cihazların uç kısımlarına göre delme ya da kırma işlemleri daha uygun ve zahmetsiz bir şekilde yapılmaktadır.

 

İnşaatta ve sanayide kullanılan bu cihazların genel olarak para ve zamandan tasarruf ettikleri de aşikardır. Bunun yanı sıra murçlar çok önemli bir yere sahiptir. Kırıcı-deliciler içim keski murç fiyatları ve çeşitleri de farklılık göstermektedir.

 

Kırıcı Deliciler İçin Murç Çeşitleri

Kırıcı-deliciler için murç çeşitleri farklılık, ebat ve maliyetler gösterebilir. Murç çeşitleri altıgen, şaftlı, asfalt keskisi, geniş keski 115 mm,geniş keski 50 mm, okul keski gibi birçok murç çeşidi bulunmaktadır.

 

Bu murç çeşitleri kullanılacakları yerlere göre farklılık göstermektedir. Altıgen şaftlı yassı keski beton ve duvar kırma çalışmalarında kullanılırken,asfalt keskisi asfalt çalışmalarının yapılmasında ve düzenlenmesinde kullanılmaktadır.

 

Oluk keski yine beton ve fayans çıkarmada kullanılan murç çeşididir. Bu tür murç çeşitleri her türlü kırıcı ve delici keskilerin murçları olarak kullanılmaktadır. Uzunlukları ise ortalama olarak 300 mm, keski ucu ise 26 mm’dir.

 

Murç Fiyatları

Kırıcı-deliciler için keski murçları genel olarak basit ve karışık murç olarak ikiye ayırabiliriz. Basit murçlar düz ve sadece kırma ile delme işi yapan murçlardır. Eğer bu tür murç alacak olursanız bu tür murçları tane ile satın alma imkanına sahipsiniz.

 

Vurmalı murç çeşidi fiyatları da kendi içlerinde değişiklik göstermektedir. Korumalı olan murçlara her hangi bir vurucu ile vurduğunuzda murcun üst kısmı zarar görmez. Bu murçlar 30 cm boyutuna kadar çıkmaktadır.

 

Başka bir alternatif ise keski ve kırıcılar için murç setleri olabilir. Bu setlerin içinde altıgen şaft, yıldız, düz ya da iğne uçlu murçlar bulunabilir. Herhangi bir 5’li set halinde 180-185 mm uzunluğunda, 80-85 mm kırma veya kesici uç kısımlı bu setler belirli fiyat aralıklarında değişmektedir.

 

Tüm hilti keskisi ve murç fiyatlarını sitemiz Favorinial’dan detaylı olarak inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Ürünleri sitemiz üzerinden online olarak anında sipariş edebilirsiniz.

 

Beton üzerinde çalışan amatör ve profesyonel kullanıcıların vazgeçilmez el aleti olan, en iyi murç çeşitleri kategorimizde satışa sunulmuştur. Murç modelleri ve murç çeşitleri en uygun Murç fiyatları ile Favorini Al da. Kategorimizde yer alan murç modelleri ve özeliklerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz ürünlere Favorini Al ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.


Bu kategoride ürün bulunamadı.