Menu
Sepet


Su Terazisi

Su terazisi nedir? Su terazileri, bir yüzeyin yatay ya da dikey düzlemlerde düz olup olmadığını göstermek için üretilmiş fonksiyonel el aletleridir. Piyasadaki seçeneklerin çokluğu düşünüldüğünde, en iyi su terazisi çeşitlerini seçmek yorucu olabilir. Bununla beraber bazı avantajları göz önünde bulundurarak seçimlerinizi küçültebilir ve ihtiyaçlarınıza hitap eden en uygun ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Su terazisi fiyatları kullanılan malzemeye, terazi tasarımına veya teknolojisine göre farklı fiyat yelpazesinde yer alır. Cazip fiyatlı bir model, tipik ev işleri veya kendin yap projeleri için uygun tercihler arasında yer alabilir. Daha hassas ve tam netlikte ölçüm yapmak isterseniz daha yüksek fiyata sahip profesyonel su terazisi modellerini tercih edebilirsiniz.

Su Terazisi Modelleri Nelerdir?

Su terazisinin en önemli kısmı şişe veya kabarcıktır. Neredeyse bütün su terazileri, yatay düzlemlerde ölçüm yapmanızı sağlayan yatay bir şişe üretimine sahiptir. Bu şişe, şişe boyunca yatay olarak hareket eden bir hava kabarcığına sahip renkli bir sıvı içeriğine sahiptir. Daha profesyonel veya çok yönlü bir çözüm yaratmak istiyorsanız hem yatay hem de dikey açılı ölçüm yapmanızı yarayan, çift yönlü su terazi modellerini satın alabilirsiniz. En harika ölçümlere ulaşmak istiyorsanız, doğru boyutta bir su terazisi tercih etmeniz oldukça çok önemlidir.

Su terazileri kullanım tercihine göre çok geniş bir yelpaze aralığına sahiptir. Daha çok duvar işlemleri ile ilgileniyorsanız 60 cm uzunluğunda bir terazi sizin için iyi bir tercih olabilir. 60 cm, projenizi hızlandırmanızı sağlayacak kadar uzun, dar bölümlere kolay bir biçimde sığacak kadar ufaktır. Borularla çalışırken dar bölümlere sığacak bir su terazisine ihtiyacınız var ise 20 ile 25 cm’lik daha ufak bir model daha doğru bir seçim olabilir. Döşeme montajı ve inşaat işleri gibi büyük boyutlu işler için çok daha uzun terazi çeşitlerini tercih etmeniz gerekebilir.

Dijital Su Terazisi Nedir?

Su terazileri, geleneksel ve dijital olmak üzere iki çeşide ayrılır. Dijital terazilerin geleneksel çeşitlere göre daha doğru ölçümler yaptığı çoğu kişi tarafından düşünülür. Bununla beraber her iki terazi arasında ölçüm bakımından değil sadece kullanım pratikliği açısından da fark vardır. İlk kez su terazisi tercih edecekseniz dijital terazileri daha pratik kullanabilirsiniz. Ölçümleri ekranda net bir biçimde görebilirsiniz. Su terazisi son ölçümlerinizi hafızasına kaydedebilir ve böylece değişik ölçümler arasında doğruluğu net bir biçimde kontrol edebilirsiniz. Dijital su terazileri dikey ölçümler için daha idealdir. Açı, eğim, yüzde, kesir ya da ondalık olarak belirtebilir. Belirli bir seviyeye yaklaştığınızda alet bir sinyal verir ve bu sayede ekranı takip etmeden ölçmeye devam edebilirsiniz. Birden fazla model, ışıklı tüpler veya lazer kılavuzlar gibi ek özelliklere sahiptir. Bazı modeller kot alıcısı olarak da tercih edilebiliyor.

Su Terazisi Nasıl Seçilir?

Doğruluk, bir su terazisinin kalitesini ortaya koyan temel özelliktir. Doğru biçimde hizalanmayan bir kabarcık, terazinin fonksiyonunu yitirdiğini gösterir. Su terazilerinde doğruluğu test etmek fazlasıyla basittir. Aleti sert bir bölüme yerleştirin ve kabarcığın sona erdiği bölümü kaydedin. Teraziyi ters yöne çevirin ve ölçümü tekrar okuyun. Su terazinin dengesi doğru ise kabarcık aynı yere gelecektir. Bazı çeşitlerde manyetik şerit dizaynı yer alır. Manyetik şeritler, metal malzemelerle çalışırken eller serbest çalışmanıza olanak sağlar. Bunların yanı sıra terazinizi tercih ettiğiniz vakitlerde, metal bir panel üzerine asmayı kolaylaştırır, alet kutusundan yer kazanmanıza olanak sağlar. Bazı su terazisi çeşitlerinde LED aydınlatma seçeneğini görebilirsiniz. Özellikle dar veya az ışıklı bölümlerde çalışmak zorundaysanız, bu özellik önemli bir fayda sağlayabilir. LED ışıklar çoğunlukla şişenin etrafına yerleştirilir ve bir düğmeye basarak açılır. Bu nedenle teraziyi okumak için başka ışık seçeneklerine ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz Işıklı terazilerin yanı sıra, alana bir ışık topluluğu yansıtan ve aleti tutmadan işlemlerinizi gerçekleştirmenize fırsat veren lazer fonksiyonuna sahip modelleri de satın alabilirsiniz. Su terazisi fiyatları çeşitlerine ve özelliklerine göre farklılık gösterir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.