Sepet

Polipropilen pis su malzemeleri arasında yer alan borular ile yaşam alanlarınızın standartlarını yükseltin. Temiz su tesisatı gibi pis su tesisatı içinde belirli düzeneklere ihtiyaç duyulmaktadır. Kirli suların şehir kanalizasyonuna taşınmasını sağlayan pis su boruları, sağlığa zarar verecek ihtimalleri ortadan kaldırmaktadır.

İç atık su tesisatı, dış atık su tesisatı ve yağış suyu olmak üzere kullanılan borular planlı bir şekilde yapılara yerleştirilerek atık suyun yaşam alanlarını en doğru şekilde terk etmesini sağlamaktadır. Pis su boruları kullanılacak alanlara güvenilir bir şekilde kurulup sabitlendiği zaman çok uzun yıllar kullanılması mümkündür.

Pis Su Borularının Özellikleri

Önceden tesisat alanında kullanılan çabuk oksitlenen borulardan farklı olan, yer altına döşenmesi ile beraber oksitlenme olayına imkan vermeyen polipropilen pis su boruları sızıntıların önlenmesi için üretilen kaliteli gider tesisatı borularıdır.

İçerisinde kir ve yosun oluşmamaktadır. Çürüme ile delinme olmaz. Kimyevi maddelere karşı oldukça dayanıklıdır. Soğuk su ile temas ettiğinde 20 santigrat dereceye, sıcak su ile temasında ise 90 santigrat dereceye kadar dayanıklılık göstermektedir.

Pis su boruları polipropilen özelliği sayesinde ses yalıtımı sağlamaktadır. Kullanım alanlarında fazladan izolasyona gerek duyulmaz. Sağlık bakanlığı onaylı malzemelerden üretilen pis su boruları gayri sıhhi etliye sahip değillerdir.

Sıcak hava ile şekil verilerek kullanılacak alanlarda rahatlıkla döşenen alternatif kullanım imkanı sunan tesisat boruları olduklarından sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda eğimli alanlarda boru istenildiği gibi kesilir ve eğime göre gerektiğinde dirsekler kullanılarak tekrar şekillendirilebilir.

Füzyon kaynaklar aracılığı ile şekillendirilen pis su boruları dirsek kullanılmadan da kolaylıkla birleştirilir ve birleştirme sonucunda borular birbirinin içinde eriyerek bir bütün oluşturup tek malzeme haline gelmektedir.

Metresi göz önünde bulundurularak pis su borusu fiyatları da farklılık göstermektedir. Kaç metrelik bir boruya ihtiyaç duyuluyorsa hesaplama buna göre yapılmaktadır. Metre arttıkça pis su boruları fiyatları da artmaktadır. İhtiyacın 1 metreden az olması durumunda 1 metrelik boruların oranı alınarak doğru oranda hesaplamalar yapılır.

Favorinial'da plastik boru ve ek parçalar arasında bulacağınız iç ve dış alanlarda güvenilir bir şekilde kullanılan pis us boruları PVC kalitesindedir. Online alışveriş kolaylığı ile hemen keşfedin, zahmetsizce sepetinize ekleyin!


Pis Su Malzemeleri