Menu
Sepet


Silikon & Köpük Tabancası

Silikon & Köpük Tabancası

Silikon tabancaları temel düzeyde pratik ve sağlam yapıştırma özelliğine sahiptir. Evlerde, iş yerlerinde, üretime yönelik atölyelerde ya da özel hobi çalışmalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Silikon tabancaları bu kadar cazip kılan ise, inatçı malzemelerde dahi müthiş sonuç verebilmesi ve kullanıcılara asla zaman kaybettirmemesidir.

Silikon Tabancası Çeşitleri ve Özellikleri

Silikon tabancaları iki gruba ayrılmaktadır. İlk olarak sıcak silikon tabancası, ikincisi ise soğuk silikon tabancasıdır. Çoğunlukla sıcak olan silikon tabancaları tercih edilmektedir. Sıcak uygulamalar için tabancanın mutlaka elektrikli olması gerekir.

Her iki tür de genelde koku yapmadığından iz bırakmazlar. Uygulama sırasında kayma gibi bir sorun yaşanmamaktadır. İstendiği zaman biraz uğraşıldığı zaman sökmek de mümkün olabilir. Böylelikle yeni fikirlere ve değişikliklere de kolaylıkla imkan tanır. Silikon tabancaları fiyat bakımından da her bütçeye uygundur.

Silikon Tabancaların Kullanım Alanları Nelerdir?

Hızlı ve pratik çözümler üreten silikon tabancaları çoğu meslek grubunun vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kullanım alanları, tam anlamı ile düş gücünün sınırsızlığıyla doğru orantılardadır. Örneğin çiçek yapımında, oyuncak sektöründe, cam üretiminde, kablo sabitleme süreçlerinde, elektrik işlerinde, marangoz atölyelerinde, PVC montajlarında sıklıkla başvurulmaktadır.

Bazı kişiler ise evlerindeki halı ya da cam sehpaları dahi silikon tabancaların aracılığı ile sabitlemektedir. Bunların yanı sıra her türden kumaş, ahşap ve metal yapılarda da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Silikon Tabancası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Üretimlerinize hız katan silikon tabancalar kolay kullanımları ile ön plana çıkmaktadır. Bu tabancayı kullanmak için tecrübeli bir usta olmanıza gerek yoktur. Elinize alır almaz ne kadar pratik bir alet olduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz. Fakat uygulamanın yapılacağı alanın mutlaka temiz ve kuru olmasına özen göstermeniz gereklidir.

Silikon mumunu tabancanın içerisine yerleştirin ve prize taktıktan sonra yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekleyin. İster fayanslara, isterseniz de metal ya da ahşap yapılara kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kısa bir süre içinde silikon mumunun kuruduğunu ve başarılı bir şekilde sonuç verdiğini görebilirsiniz.

Silikon saniyeler içerisinde yapıştığından derinize temas etmesinden kaçınmalısınız. Farklı büyüklük ve renklerle sunulan, zorlu işlerinizin en büyük yardımcısı silikon tabancalarına sitemiz üzerinden kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Köpükler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Strafor diye de adlandırılan köpük, hem soğuğa hem de sıcağa karşı yapıları koruyan ve kapalı gözeneklerden oluşan kullanışlı bir ısı yalıtımı mazlemesidir. Bu malzeme, içine hava sıkıştırılan polistren taneciklerin buhar ile ısıtılarak blok oluşturması sonucunda elde edilmektedir. Birbirinden farklı türleri bulunan köpükler birçok alanda yaygın olarak tercih edilmektedir.

En fazla tercih edilen ısı yalıtımı malzemeleri arasında poliüretan köpük gelmektedir. Bu malzeme, duvarların ısı yalıtımı söz konusu olduğunda ilk akla gelen malzemedir. Fazlası ile yaygın ve farklı çeşitleri bulunan bir malzeme olduğundan dolayı kalitesine göre poliüretan köpük fiyatları da değişiklik göstermektedir. Köpükler, boruların, tavanların ve çıkmaların ısı yalıtımında rahatlıkla kullanılmalarının yanı sıra dolgu malzemesi olarak da kullanılmaktadır.

Köpük çeşitleri bununla birlikte beyaz eşyaları ya da elektronik aygıtları taşıma sırasında darbeye bağlı zararlardan korumak içinde kullanılırlar. Köpükler arasında iyi bir ısı yalıtımı ve dolgu malzemesi olan tür de sprey poliüretan köpüktür. Yalıtım yapılacak olan yüzeye yüksek basınçlı sprey köpük makinesi ile püskürtülerek uygulanan sıvı poliüretan köpük haline gelen düşük ısı iletim değerleri olduğundan en iyi ısı yalıtım malzemesi kabul edilmektedir.

Sizin de yalıtım ya da dolgu malzemesine ihtiyacınız varsa hiç düşünmeden Favorinial'a gelin ve online alışveriş avantajlarından faydalanın. Silikon ve köpük tabancası modelleri arasında bütçenize uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.