Menu
Sepet


Temiz Su Malzemeleri

Su tesisat malzemeleri içinde önemli ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz Favorinial'da plastik su tesisat malzemeleri, filtreli ya da uzun borulu musluklar, lavabo evye sifonu, lavabolara estetik bir görünüm vererek şık musluk çeşitlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tesisat Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Sıhhi tesisat malzemeleri seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri kaliteli ve uzunlu ömürlü malzemeler seçilmektedir. Demir tesisat borusu gibi malzemelerin, montajı kolay olan ve içme suyuna zararı olmayan, suyun rengini, kokusunu ve tadını değiştirmeyen hijyenik ürünler tercih edildiğinde sağlıklı kullanım imkanı sunar.

Kalorifer tesisat malzemeleri, su tesisat borusu gibi sarf malzemelerin içinden tesisatlara uygun olan modeller belirlenmelidir. Kullanımı kolay ve fonksiyonel olan temiz su malzemelerini tercih ederek sorunsuz bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Temiz Su Tesisatı Nasıl Yapılır?

Binalarda suyu kullanma yerlerine kadar iletmesi için döşenen boru ağzına bina temiz su tesisatı denmektedir. Bu tesisatlar sayesinde daire sakinleri bütün ihtiyaçlarını gidermektedir. Tesisat döşemelerinde borulara ihtiyaç duyulmaktadır. Temiz su boruları kullanılacak olan yerlere göre farklılık göstermektedir. Bakır, lastik, çelik borulardan biri kullanılmaktadır.

Temiz su malzemeleri döşeme şekli olarak aynı şekilde uygulanmaktadır. Plastik borular ile döşeme yapılması için yerden yüksekliğin bilinmesi gereklidir. Bakır borular ise çelik borulara göre fiyat olarak daha pahalı olduklarından küçük tesisatlarda kullanılmaktadır. Temiz su tesisatı döşemek için, ilk önce borunun türü belirlenmekte ardından sırası ile ölçü alınarak işaretleme yapılmaktadır.

İşaretlenen yerden kesim işlemi yapılarak kesilen kısımların temizlikleri yapılmalıdır. Tesisat için gerekli olan materyaller ve malzemeler borulara takılmaktadır. Borulara hiçbir zaman eğme, bükme yapılmadan tesisatlar döşenmelidir.

Su tesisatı malzemeleri uzun yıllar zor duruma sokmayacak şekilde seçilmelidir. Soğuk suların döşenecekleri yerlerdeki borular yatay bir şekilde konumlandırılmalıdır. Plastik temiz su malzemeleri kullanıldıkları alanlarda işlevsellikleri ile ev ve iş yerleri dahil olmak üzere her alanda, ihtiyaç duyulan malzemelerdir.

Plastik Boru ve Ek Parçaları

Plastik boru ve ek parçalar farklı malzeme seçeneklerinde bulunur. Temiz su, ısıtma sistemi, atık su ve benzeri alanlar için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Temiz su borusu dendiğinde akla ilk gelen PPRC borular gelmektedir.

Son zamanlarda temiz su boruları için demir borular yerine PPRC borular kullanılır. Bu borular ise özel makineler kullanılarak birbirlerine bağlanır. Bu borulara ek olarak temiz su borusu amacı ile esnek ve kaplı metal borular da kullanılır.

Temiz Su Borusu Aksesuarları

Temiz su borusu aksesuarları boruların bağlantılarında kullanılan yardımcı elemanları kapsamaktadır. Su kalitesini etkilemeyen, korozyona karşı dayanıklı malzemelerden yapılan temiz su borularının aksesuarları da aynı özelliklerde üretilmektedir. Bina içlerinde sıcak ve soğuk su tesisatlarında kullanılan boruların döşenmesi ile düzenlenmesi işinde temel yardımcı araçlardır.

Temiz su borusu tesisatlarının bağlantılarında kullanılan ve fitting olarak adlandırılan yardımcı elemanlar temel malzemeler arasında yer almaktadır. Fitting bağlantı elemanları dirsek, manşon, t-bağlantı, redüksiyon, nipel, konik rakor, kör tapa gibi farklı türlere sahiptir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.