Menu
Sepet


Boya Sökücü

Boya Sökücü

Boya sökücü kimyasallar çoğunlukla iki gruptan oluşmaktadır. Alkali boya sökücü ve solvent bazlı boya sökücülerdir. Solvent bazlı boya sökücü kimyasalları soğuk olarak çalışmakta ve her türlü metal için uygundur.

Genellikle alüminyum, pirinç ve zamak malzemelerde hızlı sonuçlar alınmaktadır. Alkali boya sökücüler ise sıcak çalışır ve her türlü metal için uygun değildir. Çoğunlukla demir ve çelik malzemeler için idealdir.

Boya Sökücü Özellikleri

Boya sökücü ürünler son yıllarda hayatımıza giren ürünlerdir. Gazlı kutular içerisine basılarak ya da büyük komplikasyon işlerde basınçlı hava ile püskürtme atılarak kullanılan boya çözücü ürünlerdir.

Boya sökücü sprey ürünler aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılmaz. Soğuk havalarda boya sökücü jel sprey donma eğilimi gösterebilir. Sıvı boya sökücüler jel ise soğuk havalarda yüzeyde hiç tutunmaz. boya çözücüler sprey olarak önemli hata ayıklama ürünleridir.

Boya Sökücü Sprey Özellikleri

Boya sökücü sprey püskürtme kullanılan ürünlerdir. Sıvı tipi ve jel tipi şeklinde satılmaktadır. Boya çözücü sprey sıvı tipleri çok işlevsel değildir. Çoğunlukla jel tipleri işlevsel kullanıma uygundur.

Boya sökücü spreyler de dikkat edilecek nokta şişe sıcakta bırakıldığında patlama riski olabilir. Riskleri oldukça fazla aynı zamanda kullanım alanları hobi kullanıcılarından öteye gitmeyen ürünlerdir.

Boya Sökücü Sprey Kullanım Alanları

Çoğunlukla hobi tüketicileri tarafından kullanılmaktadır. İşlevselliği bakımından çok kullanım imkanı sunmamaktadır. Aynı boya sökücü sprey ürünleri jel formülündeki boya sökücüleri ile genellikle aynı işler yapılmaktadır.

Jel tipi boya sökücüler ise daha işlevsel ve kullanıcıyı memnun eden ürün yapısını taşımaktadır. Çünkü yüzeye tutunması değerine oranla yüzeyde kalması ve boyaya işlemesi daha kolay olacaktır.

Boya Sökücü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Gazlı şişeler sıcakta bırakmayın ve sıcak ortamlarda kullanmayın.
  • Ciddi yaralanmalara neden olabilir.
  • Cilde ya da göze temas edilmemelidir.
  • Çocukların ulaşamayacakları yerlerde muhafaza ediniz.
  • Yanlış satış baskısı ile ucuz üretim yapan firmalardan uzak durun.
  • Kullanım sırasında 20 cm uzaktan boya sökülecek yüzeye püskürterek kullanın.
  • Çok kalın boyalarda iş yapmayacaktır.
  • Doğru boya sökücü ürünler kullanmaya dikkat edim.

Bu kategoride ürün bulunamadı.