Menu
Sepet


Derz Dolgu & Koruyucu

Derz Dolgu & Koruyucu

Mutfak ve banyo gibi ıslak zemin uygulamaları yapılan tüm alanlarda, seramik ile fayansların arasını doldurmak için derz dolgusu kullanılmaktadır. Derz dolgu ve koruyucu ürünler, derz ile derz uygulama araçlarından oluşmaktadır. Fayans aralarındaki der dolgularında zaman içinde ısı, nem ve direnç kaynaklı bozulma ile çatlamalar meydana gelmektedir.

Çimento bazlı derz dolguları, seramik yüzey ve parlak fayanslara kadar kolay temizlenme özelliği olmadığından zaman içerisinde dolgular kararıp lekeli bir görünüme neden olabilir. Derz dolgu ürünleri ile evinizde bozulan derzleri tamir edebilir, daha sonra oluşan boşlukları doldurabilir ya da eski beyaz görünümlerine kavuşmalarını sağlayabilirsiniz.

Derz yenileme ve derz tamiri için derz dolgu koruyucu ürünlerini yapı, market ve hırdavat kategorimiz altında bulabilirsiniz. Derz dolgu ürünleri profesyonel derz uygulamaları için üretilen derz ürünleri yer almaktadır.

Seramik, fayans, doğal taş ve mermer aralarını doldurmak ve yapıştırmak için üretilen derz dolgusu, su tıkama harcı ile yapıştırma harcı gibi ürünler ile evinizin derzlerini tamamen yenileyebilir, banyo, mutfak, balkon gibi alanlarda fayans ve seramik uygulamaları yapılabilir.

Derz Dolgu & Koruyucu Ürünler

Kırılan, çatlayan ve zaman içerisinde boşalan seramik ile fayans aralarını doldurmak için derz derz dolgusu kullanılmaktadır. Tek başınıza dahi kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz derz dolgu tüpleri, derzleri kısa sürede yardım almadan yenilemenizi sağlamaktadır.

Tüp içerisinde bulunan derz dolguları gaga ucu aparatı ile pratik uygulama imkanı sağlar. Beyaz derzler, kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde kirlenebilir. Derz dolgu çatlayıp bozulmasa da üzerinde temizlenmesi zahmetli lekeler ve kararmalar oluşabilir. Bu gibi durumlarda yoğun kimyasallar ile beyazlatma zahmetine girmek yerine derz kalemi kullanılabilir.

Derz kalemi sağlam ancak kirlenen dolgular üzerine uygulanmaktadır. Kalem şeklinde tasarlanan ürün derz üzerini özel bir madde ile kaplayarak kısa sürede derzlerin ilk günkü parlak ve beyaz görünümünde kavuşmalarına yardımcı olmaktadır.

Profesyonel uygulama için üretilen der dolguları çoğunlukla büyük ambalajlarda kullanıma hazır ya da su ile karıştırılarak toz halinde satılmaktadır. Fayans ve seramikler yerleştirildikten sonra dolgu malzemesi yüzeye mala yardımı ile yayılarak boşlukların doldurulması sağlanır.

Derz dolgu ürünleri arasında derz kazıyıcı, derz malası, seviye tespiti için derz klipsi gibi uygulama yapmayı sağlayan araçlar yer almaktadır. Derz kazıyıcı, derzlerin yerinden sökülmesi için kullanılmaktadır. Derz malası ise hazırlanan derz dolgusu harcını düzgün bir şekilde yaymaya, derz klipsi ise bütün yüzeyde eşit dolgu uygulaması yapmaya yardım eder.

Derz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Derz dolgusu pratik bir şekilde uygulanmak için gaga ucu ve uygulama süngeri ile beraber gelir.Bozulan, kırılan ya da çöken derz parçaları, derz kazıyıcı ile tekrar kaldırılır. Dolgu yapılacak olan fayans veya seramik aralarının temiz, kuru olması gereklidir.

Tüp dolgu ambalajına gaga ucunu yerleştirerek boşluklara dikkatli bir şekilde sıkılarak doldurulmaktadır. Kurumadan sünger ya da mala ile yayılarak dolgu fazları temizlenir. Hazır derz dolguları çoğunlukla kısa sürede kurur ve kullanıma hazır hale gelir. Özel olarak formüle edilen derz dolguları dirence ve suya karşı dayanıklı olduğundan uzun süre güvenli bir şekilde kullanım sağlar.

Lekeli ve kirli derzleri eski görünümlerine kavuşturmak için derz kalemi kullanılabilir. Derz kalemleri, kahverengi, beyaz, siyah, gri gibi farklı renklerde satılmaktadır. Uygulaması son derece kolaydır. Kimyasal temizleyiciler ile çıkmayan kararmaları, özel bir mürekkeple kapatarak kir tutmalarının önüne geçer.

Antibakteriyel formülleri sayesinde küf ve bakteri oluşumunu önleyerek hijyenik kullanım sağlar. Uygulama yapılacak olan fayans araları temiz ve kuru olmalıdır. Kalem ile çizerek derzlerin üzerinden geçilir ve kurumaya bırakılır. Derz kalemleri kısa sürede kurusa da banyo gibi ıslak zeminlerde 10 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.